חופשה בפרו

חופשה בפרו כנראה תהיה חלק מטיול לדרום אמריקה ובהחלט מתאים לאנשים צעירים בנפשם. מלבד עיר הבירה לימה, רוב המדינה שוכנת בגבהים של מעל 3000 מטר מעל פני והים ולכן טיולים רגליים מומלצים רק לאלו שנמצאים בכושר.

מומלץ בחום להגיע למספר מסעדות בלימה ולחוות את הקולינריה המקומית אשר מוערכת מאוד בקרב הפודייס בעולם. טיול בפרו כולל מספר רב מאוד של אטרקציות ואתרים היסטוריים ובראשם המאצ'ו פיצ'ו המפורסם שהיא עיר האינקה העתיקה שנחשפה בתחילת המאה ה-19.

חופשה בפרו
עוד בפרו

10 מקומות מומלצים למטייל בעת חופשה בפרו

מקומות ומדריכים מומלצים

מלונות בקוסמוי

קוסקו

קוסקו היא ללא ספק מרכז של מטיילים מוצ'ילרים המגיעים לטיול אחרי הצבא בדרום אמריקה. העיר ממוקמת במרכז המדינה והיא מהווה נקודת יציאה למגוון גדול של אטרקציות ופעילויות ברחבי המדינה. האתר הידוע – מאצ'ו פיצ'ו נמצא במרחק של 3 שעות נסיעה ברכבת והיא יוצאת לכיוון מקוסקו מספר פעמים ביום.

בעיר קיימים מספר מלונות והוסטלים המארחים את המטיילים כמו גם מועדונים בבעלות ישראלית אשר מציעים ארוחות ערב ומוסיקה ישראלית. העיר גבוה במיוחד ונמצאת כמעט 2000 מטר מעך פני היום ולכן החמצן בה דליל. מומלץ בחום להגיע לעיר ולקחת כדורים שניתן לקבל כבר בארץ על מנת למנוע סחרחורות וכאבי ראש.

קוזקו פרו
בירת המטיילים של דרום אמריקה
עיר בירה: לימה
שפה: ספרדית
הפרש שעות: 7-
מטבע: סול - PEN
חשמל: 220V

לימה

חופשה בלימה פרו
לימה - בירת פרו

לימה היא בירת פרו והמרכז התרבותי, הקולינרי והממשלתי של המדינה. לימה נמצאת בחופשה המערבי של דרום אמריקה ובמרכז המדינה. בעיר חיים מעל 10 מליון תושבים כאשר ישנה מגמה ברורה של מעבר אליה מהכפרים הנידחים.

העיר היא אחת מהעתיקות שקיימות בדרום אמריקה וקיימים בה מספר גדול של מונומנטים היסטוריים מתקופות שונות. בעיר קיימים מספר גדול בתי מלון לצד שדה תעופה בינלאומי אשר משמש כשער הכניסה העיקרי למדינה. לימה היא נקודת מוצא מעולה אם יש לכם כוונה לצאת לטיול באמזונס המערבי והפראי יותר מאשר בברזיל השכנה.

רמת החיים בעיר היא יחסית נמוכה ביחס לבירות אחרות בעולם אך קיימת מגמת צמיחה משמעותית לאורך השנים ולכן גם ההשכלה בעליה מתמדת לצד הפשיעה שקטנה. מכיוון שלימה נמצאת בסמוך לקו המשווה, ניתן לטייל בה לכל אורך השנה.

אגם טיטיקאקה

אגם טיטיקאקה נמצא על גבול פרו ובוליביה בחלק המזרחי של המדינה. האגם הוא הגבוה בעולם ונמצא בגובה של מעל 3000 מטר מעל פני היום. את המים מקבל האגם מסביבת ההרים המושלגים שסובבים אותו. ממש על האגם עצמו קיימים מספר כפרים אשר בנו בהם מתגוררים מספר לא גדול של תושבים שנהנים בעיקר מהתיירים המגיעים לאזור לגלות את המחזה המרהיב הזה.

הכפרים עצמם הם בעצם איים קטנים וצפים העשויים מקש אשר נאסף ונערם בצורה מתמדת. תוכלו לקחת סיור מודרך עם מדריך מקומי אשר יוביל אתכם בסירת קאנו מסורתית בין האיים הללו תוך ליווי וידיעה על ההיסטוריה של המקום.

אגם טיטיקאקה
אגם טיטיקאקה

ארקיפה

ארקיפה היא העיר השנייה בגודלה בפרו ונמצאת באחת הנקודות הדרומיות של המדינה. העיר נקראת העיר הלבנה מעצם הבנייה המאופיינת בה והעיצוב האדריכלי המיוחד שנבנו בתקופה הקולוניאלית.

העיר מהווה את שער הכניסה למדינה ממדינת צ'ילה השכנה ומבוליביה. רבים מהמטיילים עוצרים בעיר כדי להצטייד במזון וציוד נוסף לפני הכניסה שלהם לצ'ילה להמשך הטיול מכיוון שהעלות של המוצרים זולה משמעותית מהמדינות השכנות.

העיר נמצאת בגובה רב ולכן מומלץ לא לבצע פעילות גופנית שלא לצורך יומיים שלושה לאחר ההגעה שלכם אליה.

בעיר קיימות מספר אטרקציות שמתאימות בעיקר לחובבי היסטוריה ולכן מומלץ לקחת מדריך מקומי אשר יוביל אתכם למספר מקומות מומלצים בארקיפה.

פונו

פונו בפרו
העיר פונו בפרו

פונו היא אחת מהערים הציוריות שקיימות בפרו. העיר נמצאת על גדות אגם טיטיקאקה ומשמשת כשער תיירותי ומסחרי מוביל של פרו.

העיר גובלת במדינת בוליביה ומשמשת עשרות אלפי תיירים לחניית ביניים ולהמשך הטיול בפרו או בוליביה (תלוי בכיוון הטיול שלכם).

בעיר קיימים מספר בתי מלון ומוטלים שיכולים לארח אתכם במחיר זול ונוח. אין הרבה פעילות תיירותית בעיר עצמה מלבד סיור מודרך באגם טיטיקאקה הסמוך, עליו הרחבנו בפסקה הקודמת.

איקיטוס

אם הגעתם לאיקיטוס, כנראה שיש לכם כוונה לקחת טיול באחד מהמקומות היפים בעולם – יערות הגשם של האמזונס. העיר עצמה נמצאת בלב הג'ונגלים המדהימים של דרום אמריקה וניתן להגיע אליה רק באמצעות טיסה.

הסיבה העיקרית היא הבידוד הגאוגרפי שבו היא ממוקמת ודרכי הגישה שאינם סלולות בדרך אליה. העיר מהווה נקודת מוצא לטרקים מעולים בני מספר ימים או שבועות. תוכלו למצוא מספר חברות אשר יציעו לכם השכרת רכב שכולל מדריך מקומי אשר יוביל אתכם לאורך הטיול ביערות הגשם הסמוכים. בנוסף, תוכלו להצטייד בכל הצרכים לפני היציאה לטרק המפרך. קיימים מספר גדול של מסלולי טיול שמתאימים ממש לכל גיל ולכן רמה. הרכבים יחסית נוחים והאוכלוסיה אדיבה ועוזרת במיוחד מעצם התקיימותה על תיירות נכנסת.

איקיטוס
איקיטוס בפרו

אייקוצ'ו

אייקוצ'ו ממוקמת במרכז פרו. עיר מקסימה שרק בשנים האחרונות נחתן להגיע אליה דרך כבישים סלולים. הקושי להגיע אליה לאורך השנים נבע ממקומה ההררי שהקשה על התחברוה הציבורית. בשנים האחרונות העיירה נפתחה עבור תיירים מכל העולם כמו גם לתיירים מקומיים אשר מגיעים אליה לביקור והשתתפות במספר פסטיבלים המקיימים בה לאורך השנה.

מומלץ ביותר לבקר במסעדות המקומיות המיוחדות אשר מציעות אוכל מסורתי בן אלפי שנים ובמחירים זולים במיוחד. בעיר קיימים מספר מקומות מומלצים שניתן לבקר בהם כמו המפעל לייצור מזכרות (אחד מהגדולים בפרו) שמיוצרות בעבודת יד מרשימה. קחו לכם מדריך מקומי אשר יוביל אתכם למספר מקומות חשובים בעיר המרוחקת הזו.

איקה

איקה היא עיירה הנמצאת בלב המדבר הצחיח של פרו ולאורך חופה המזרחי. הפעילות העיקרית במקום היא גלישה במדרונות חול עצומים שמתאים לכל חובב ספורט אקסטרים. בנוסף, בעיר קיימים מספר אגמים טבעיים שניתן לטבול בהם לאחר הגלישה בדיונות החול.

ניתן לעצור בעיר למספר שעות ולהתענג על האוכל המקומי האיכותי או לחילופין להישאר ללון ללילה אחד ולהמשיך משם את הטיול שלכם בפרו. נכון, העיירה לא מהווה חלק חשוב אם בחרתם חופשה בפרו, אבל היא נחשבת למיני מקומות מומלצים שניתן לעבור בהם לעומת הערים הסוענות יותר במדינה. המקום מומלץ עם אתם במסכרת חופשה משפחתית בפרו.

פיסקו

פיסקו
פיסקו פרו

פיסקו הוא מקום שאסור לכם לוותר עליו אם אתם במסגרת חופשה בפרו. האטרקציה הידועה במקום היא מיני צורות מוזרות בגדלים שונים אשר מתפרסים במדבריות הסמוכות לעיירה שאת מקום המצאותם ופירוש הדמויות עדיין לא פרשו עד היום.

על הדמוית ניתן להבחין רק בעזרת סיור במטוס קל אשר חג מעל הדמויות הללו והוא כולל מספר סיפורים ואגדות / אמונות על המקום – החל מביקור חייזרים או בנייתם על ידי שבט האינקה הידוע. אם יש לכם פחד לטוס במטוס קל, אז תוכלו לוותר על ביקור בעיירה המקסימה הזו. בעיר עצמה קיימים מספר מלונות ומסעדות מומלצות שניתן להעביר בהם מספר שעות ובמחיר זול במיוחד.

אורובמבה

טיול באורוממבה
אורוממבה

אורובמבה הוא נהר מרכזי במדינת פרו והוא שפך מרכזי של נהר האמזונס. הנהר נמצא סמוך לעיר קוסקו הידועה וניתן לקבר בו לאורך כל ימות השנה. האטרקציה העיקרית במקום הוא פעילות ראפטינג מאתגרת במיוחד אשר נמשכת לאורך מספר ימים ולילות כאשר הלינה היא בשטח או בכפרים נידחים הנמצאים לחופי הנהר.

בנוסף, תוכלו לקחת מגוון סיורים בג'יפים (4X4) או טיולים רגליים באזור הטרופי המדהים הזה. נציין כי לאורך כל השנה ייתכו ממטרים לא קלים ולכן יש לוודא תחילה עם המדריך המקומי מתי ניתן לצאת לסיור. זהו ללא ספר אחד מהמקומות המומלצים ביותר בפרו והוא חוויה מדהימה שמתאימה גם לילדים מעל גיל 13 (לפי ההמלצה המקומית).

מדריכי חופשה בפרו

האם צריך ויזה לפרו

בעלי דרכון ישראלי אינם זקוקים לאשרת כניסה או ויזה לצורך חופשה בפרו. לאלו המתעניינים בויזה או אשרת עבודה במדינה, מומלץ לבקר באתר שגרירות פרו בישראל.

פרו מזג האוויר לשבוע הקרוב

מזג האוויר בפרו

האקלים בפרו משתנה בהתאם לאזור. יש לקחת בחשבון בעת תכנון של הטיול המאורגן את מקומה הגיאוגרפי של פרו. בעקבותיו עונת החורף היא בחודשים יוני-אוגוסט. במישור החוף הטמפרטורות נשארות יציבות לאורך כל השנה בטווח שבין 16-25 מעלות צלזיוס.

באזורים ההרריים הטמפרטורות בחורף הפרואני יורדות עד ל -4-6 מעלות צלזיוס ובקיץ עולות עד ל-17 מעלות. כמו בשאר המדינות אשר נמצאות בדרום אמריקה, העונות מתחלקות לעונות יבשות ולעונות גשומות. החודשים מאי עד אוקטובר מאופיינים בעונה יבשה, החודשים נובמבר עד אפריל מאופיינים בעונה גשומה.

מזג האוויר מזג האוויר בפרו לפי חודשים
 • בינואר – 23 מעלות
 • בפברואר – 24 מעלות
 • במרץ – 23 מעלות
 • באפריל – 22 מעלות
 • במאי – 20 מעלות
 • ביוני – 19 מעלות
 • ביולי – 18 מעלות
 • באוגוסט – 17 מעלות
 • בספטמבר – 18 מעלות
 • באוקטובר – 19 מעלות
 • בנובמבר – 20 מעלות
 • בדצמבר – 22 מעלות
שאלות ותשובות
האם צריך ויזה לפרו

אין צורך להנפיק ויזה לפרו לבעלי דרכון ישראלי

כמה עולה נופש בפרו

חופשה משפחתית בפרו עולה בד"כ 2000$ לאדם כולל טיסות.

מהם נתוני נגיף קורונה בפרו

נכון לתאריך 13.2.21 ישנם 49,000  מאומתים במדינה.

אילו מקומות בפרו או אתרים חובה לבקר

קוסקו, עיר הבירה של פרו – לימה, איקה, אורובמבה

דילוג לתוכן